1. Got a question or need help troubleshooting? Post to the troubleshooting forum or Search the forums!

ROBO 3D w Polsce

Discussion in 'Poland' started by Jack_Adamczuk, Jun 12, 2014.

  1. Jack_Adamczuk

    Jack_Adamczuk New Member

    Joined:
    May 6, 2014
    Messages:
    29
    Likes Received:
    12
    Witam wszystkich użytkowników ROBO 3D w Polsce. Jeżeli macie jakieś problemy, chcecie się przywitać to zapraszam serdecznie. Ja jestem ze Skarżyska Kamiennej
     
  2. Tomasz Łoziński

    Tomasz Łoziński New Member

    Joined:
    Jul 10, 2014
    Messages:
    4
    Likes Received:
    0
    Hej, od jak dawna masz ROBO 3D ? Bo miałbym parę pytań jak sobie z nią radzisz ? Ja mam problem z przyklejeniem filamentu ABS. Jakich temperatur używasz ?
     
  3. Jack_Adamczuk

    Jack_Adamczuk New Member

    Joined:
    May 6, 2014
    Messages:
    29
    Likes Received:
    12
    Witaj, jaki masz model ? Jaka głowica ? standartowa ? Generalnie ABS to 240 głowica 100 stół plus trzeba jakimś lakierem do włosów stół spryskać i jest dobrze
     
  4. Tomasz Łoziński

    Tomasz Łoziński New Member

    Joined:
    Jul 10, 2014
    Messages:
    4
    Likes Received:
    0
    Hej, od jak dawna masz ROBO 3D ? Bo miałbym parę pytań jak sobie z nią radzisz ? Ja mam problem z przyklejeniem filamentu ABS. Jakich temperatur używasz ?
     
  5. Tomasz Łoziński

    Tomasz Łoziński New Member

    Joined:
    Jul 10, 2014
    Messages:
    4
    Likes Received:
    0
    Dobre pytanie, odnośnie tego jaką mam głowice i jaki sprzęt. Na instrukcji do drukarki mam oznaczenie "Version 1.2 Revised 8.12.2013". Z tego co wiem to jest ona do PLA i ABS, kupiłem używaną. Tak więc dokupiłem dwa kilogramy ABS, biały i czarny. Chciałem wydrukować formę, ale mam z tym problem, bo odkleja się ABS od stołu. Fabryczne ustawienia dla ABS były chyba 210 głowica a stół 90. Nie dało rady na tym drukować, choć muszę przyznać, że małe elementy mi drukowało do średnicy 4o mm i jakoś trzymał stół. Problem jest w większych średnicach, chce wydrukować taki o średnicy 96 mm i odrywa się po pierwszej warstwie, czasem trzeciej. Kombinowałem z klejem w sztyfcie przy standardowych ustawieniach, ale nic nie dało. Teraz testowałem na wyższych, głowice ustawiłem na 230 a stół na 110. Jakoś szło i trochę się lepiej przyczepiało, ale też odpadało. Teraz testuje druk na ustawieniach głowica 220 i stół 110 z warstwą kleju w sztyfcie. Może to pomoże ? Jeśli miałeś ten sam problem to jak go rozwiązałeś ? Zauważyłem, że czasem wypluwa mi nadpalone kawałki filamentu. Może uciągnie mi sprzęt temperaturę głowicy 240 i stół 100, próbowałem wcześniej sprawdzić temperaturę głowicy 235 i stołu 115. Ale ledwo co ukręciła drukarka te parametry ciepła i nie chciała się ruszyć po osiągnięciu tego, zakładam więc, że mocy brak na wyższe parametry. Pewnie głowica maksymalnie 240 i stół 100 mógłbym ustawić. Próbowałem też parametry głowicy 220 i stołu 120. Ale stół więcej prądu bierze, więc nie uciągnęło tego. Teraz patrze jak idzie warstwa na głowicy 220 i stole 110. jak widzę większość się skleiła, ale fragment mi się odkleił. Jednak nie da rady zrywa całą warstwę za trzecim przejazdem :(, jak to naprawić ? Próbuje wydrukować prosty element o ściankach 1,5 mm.
     
  6. Jack_Adamczuk

    Jack_Adamczuk New Member

    Joined:
    May 6, 2014
    Messages:
    29
    Likes Received:
    12
    Najlepiej ustaw 240 glowice. Ta fabryczna bez problemu mi drukowala. Potem zmienilem na glowice E3D i jest jeszcze lepiej. Moze termistor zle temp mierzy i nie masz faktycznie 230 lub 240. moze tez byc problem ze stolem i termistorem stolu. Sproboj upgrade softu jeszcze zrobic. Jak będziesz mial problem to na Priv podeslij numer telefonu moze latwiej będzie się porozumiec i problem rozwiac. No jeszcze kwestia filamentu zostaje.
     
  7. Tomasz Łoziński

    Tomasz Łoziński New Member

    Joined:
    Jul 10, 2014
    Messages:
    4
    Likes Received:
    0
    A jak gwłowica powinna być ustawiona w osi Z ? Bo ja ustawiałem ją na papier, zostawiłem luz mały 0,1 grubość papieru. Nie wiem czasem czy ona nie ma być ustawiona na styk do stołu. Miałem taki incydent, że czujnik krańcowy mi nie wyłapał poziomu Z i śruby wykręciły mi się z windy. Ustawiłem je symetrycznie od nowa na długość tulejek. I musiałem skalibrować ustawienie Z, od tej pory mam większe problemy z przyklejaniem do stołu. Przed tym zabiegiem, większość kleiła mi się, czasem coś się od kleiło, ale było lepiej. Aktualnie każdy wydruk mi się odkleja, za wyjątkiem małych rzeczy. Kalibrować oś Z na zero do stołu czy na papierek ? Bo omijając to klejenie do stołu, to wszystko działa dobrze dodam, że przed tym incydentem podstawa każdego druku była idealnie zlana, teraz na podstawie każdego druku widać przejazdy głowicy, jest miinilany ślad separujący od następnego przejazdu. Wcześniej cała podstawa była idealnie stopiona, to może jednak ustawić ją na zero ?
     
  8. Kornelia

    Kornelia New Member

    Joined:
    Sep 17, 2014
    Messages:
    6
    Likes Received:
    0
    Witam Serdecznie :) jestem tutaj nowa i miałabym kilka pytań odnoście druku 3d ;p
    Mam problem z drukowanie małych i drobnych elementów, ponieważ nie są dokładne. Wygląda to tak jakby był nadmiar filamentu, aczkolwiek w ustawieniach wszystko już zmniejszyłam do minimum.
    I mam problem z podstawą druku. Wypełnienie nie jest "eleganckie" ani dokładne. Jest wiele przerw. A w kolejnej warstwie wszystko już jest super wypełnione, gładkie i nie ma prześwitów.
    Bardzo prosiłabym o jakieś rady :)
    Pozdrawiam
    Kornelia
     
  9. Jack_Adamczuk

    Jack_Adamczuk New Member

    Joined:
    May 6, 2014
    Messages:
    29
    Likes Received:
    12
    Witaj, możesz jakieś zdjęcia załączyć i pliki STL ?
     
  10. Kornelia

    Kornelia New Member

    Joined:
    Sep 17, 2014
    Messages:
    6
    Likes Received:
    0
    Wstawiam zdjęcia wydruku obudowy LCD oraz ustawienia na jakich obecnie pracuje. Wydruk sam w sobie jest ok tylko pierwsza warstwa nie jest w porządku.
     

    Attached Files:

  11. Jack_Adamczuk

    Jack_Adamczuk New Member

    Joined:
    May 6, 2014
    Messages:
    29
    Likes Received:
    12
    1. Ustawienia Slic3R są złe:
    temp - 210
    bad - 60
    Nozzle Diameter - 0.4 nie 0.3
    2. Ustawienie offset'u (jeżeli to autolevel) też należy dopasować. Proszę zrobić AutoBadLeveling w MC, potem wyłączyć go i ustawić offset, tak żeby trochę bliżej stołu głowica była.
    3. Po wyglądzie boków wnioskuje, że są luźne paski klinowe. Trochę mocniejszy naciąg musi być.

    Po tych zmianach proszę wydrukować kostkę kalibracyjną. Jeżeli będzie prawidłowa, to proszę zrobić wydruk.

    Powodzenia
     
  12. Kornelia

    Kornelia New Member

    Joined:
    Sep 17, 2014
    Messages:
    6
    Likes Received:
    0
    Po kilku próbach zmiany ustawień wyszły mi następujące wydruki widoczne na zdjęciach. Które z nich są najbliższe dobrego wydruku?
     

    Attached Files:

  13. Jack_Adamczuk

    Jack_Adamczuk New Member

    Joined:
    May 6, 2014
    Messages:
    29
    Likes Received:
    12
    5 na pierwszym zdjęciu. Ale tu jest problem z poziomem stołu albo wibracjami drukarki. Czy do maszyny są wydrukowane nóżki ? Ja wydrukowałem i podkleiłem filcem. Jest super !
     
  14. Jack_Adamczuk

    Jack_Adamczuk New Member

    Joined:
    May 6, 2014
    Messages:
    29
    Likes Received:
    12
    Aha 1 wydruk jeżeli o boki chodzi. W 5 są złe boki. Zmniejszyłbym akceleracje do 500
     
  15. Kornelia

    Kornelia New Member

    Joined:
    Sep 17, 2014
    Messages:
    6
    Likes Received:
    0
    Mam ogólnie wiele pytań i dziękuje za każdą pomoc :)
    Pytanie odnośnie LCD- zamontowałam go ale nic mi się nie pokazuje. Tylko pusty ekran. Trzeba coś zrobić? Zainstalować coś czy wgrać na kartę?
     
  16. Jack_Adamczuk

    Jack_Adamczuk New Member

    Joined:
    May 6, 2014
    Messages:
    29
    Likes Received:
    12
    Jakie to LCD ? Przy niektórych trzeba zaktualizować oprogramowanie lub zmienić parametry oprogramowania w Ardruino.
     
  17. Kornelia

    Kornelia New Member

    Joined:
    Sep 17, 2014
    Messages:
    6
    Likes Received:
    0
    Nie mam pojęcia jaki to model wyświetlacza ponieważ Szef sam zamawial nic nie wiedząc czy jest ok. Adriano to program do ściągnięcia z internetu? Tzn jest dostępny?
     

    Attached Files:

  18. Jack_Adamczuk

    Jack_Adamczuk New Member

    Joined:
    May 6, 2014
    Messages:
    29
    Likes Received:
    12
    Trzeba zaktualizować oprogramowanie. Arduino jest do ściągnięcia ze strony http://www.arduino.cc/ . Proszę również sprawdzić czy firmware ma wpisany model wyświetlacza w kodzie w zakładce "Configuration.h". Ja używam firmware 5.29 z moimi małymi przeróbkami .
     

Share This Page